Pasta węglowa do zębów

Co robić, aby mieć białe zęby?

Białe zęby od zawsze są nieodzownym elementem przyjemnej i przyjaznej aparycji. Każdy lubi się uśmiechać, a białe zęby pozwalają spotęgować towarzyszący właśnie uśmiechaniu pozytywny efekt. Jak zatem zadbać o to, by nasze zęby były śnieżnobiałe i zachęcające do kontaktu z nami?

Sposoby na śnieżnobiałe zęby

Istnieje wiele sposobów na to, by zadbać o własne zęby. Choć często wymagają one wszelkiego rodzaju wyrzeczeń, są skuteczne i zwykle przynoszą zamierzony przez nas efekt. Aby więc mieć zdrowe, śnieżnobiałe zęby powinniśmy:

  • nie pić kawy – ze względu na polifenole zawarte w kawie, ta prowadzi do bardzo nieestetycznych przebarwień; ponadto kwaśny odczyn kawy jest w stanie uszkodzić nasze zęby, sprawiając, że zaatakuje je próchnica;
  • nie palić papierosów – każdy doskonale wie, że zęby palących papierosy osób są przebarwione i zżółknięte – nie zawsze jest możliwe usunięcia wynikających z tego przebarwień, dlatego najlepiej jest po prostu rzucić palenie;
  • regularnie je myć – regularne mycie zębów, zwłaszcza po jedzeniu, jest w stanie znacząco poprawić ich stan i kolor; dlatego też należy sobie wyrobić właściwe nawyki związane z ich myciem;
  • rutynowo odwiedzać dentystę – pozbywanie się próchnicy i przebarwień to główne zadania dentysty – odwiedzajmy go regularnie!

Pasta węglowa do zębów, czyli najnowsza alternatywa

Ostatnimi czasy jednym z najbardziej rozchwytywanych przez fanów białego uśmiechu produktów jest pasta węglowa do zębów (https://www.bee.pl/ecodenta-czarna-wybielajaca-pasta-do-zebow-100-ml_p7105.html), zwana również “czarną pastą”. Jej nazwa nie wynika wyłącznie z czarnego jej koloru, ale i ze składników, z których głównym jest aktywny węgiel. Ten znany jest doskonale ze swoich właściwości absorpcyjnych – doskonale pochłania osad i przebarwienia z zębów. Co jednak najważniejsze, robi to bardzo szybko i skutecznie, a jego cena sprawia, że cała pasta kosztuje naprawdę nie wiele – czasem nawet mniej niż w przypadku jej “zwykłego” odpowiednika. Naukowo potwierdzone działanie nie sprawdza się jednak u osób naturalnie posiadających ciemniejsze zęby – cena tego typu pasty jest jednak na tyle niska, że i oni mogą spróbować i zobaczyć, czy w ich przypadku okaże się skuteczna.

Podsumowanie

Choć w dbaniu o kolor swoich zębów najważniejsza jest profilaktyka i nie dopuszczanie do wszelkiego rodzaju odbarwień, istnieje sporo sposobów na skuteczne radzenie sobie z nimi. Można zainwestować w wizytę u dentysty celem wybielania, albo też postawić na coś innowacyjnego i skutecznego, jak pasta węglowa do zębów. Jedno w tym wszystkim jest fajne – że w dzisiejszych czasach nie jesteśmy już skazani na odpychający uśmiech. Jeżeli oczywiście chcemy coś z nim zrobić.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com